Endodoncja

W Medin oferujemy pacjentom dostęp do najnowszych rozwiązań endodontycznych. Leczenie kanałowe Lubin łączy zaawansowaną technologię z wieloletnią praktyką, dzięki temu zapewniamy efektywne i bezpieczne leczenie. Zrozumienie potrzeb i oczekiwań naszych pacjentów jest dla nas priorytetem, dlatego każdy przypadek traktujemy z indywidualnym podejściem, gwarantując najwyższy standard opieki. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych metod leczenia dajemy pacjentom szansę na zachowanie naturalnych zębów.

Endodoncja Lubin w Medin — zaawansowana technologia leczenia

Endodoncja to dział stomatologii zachowawczej, który zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba i tkanek okołowierzchołkowych. Zalecana jest przy głębokich ubytkach próchniczych, martwicy miazgi, po złamaniu zęba. Endodoncja polega na usunięciu zainfekowanej miazgi, wypłukaniu kanałów środkami o silnym działaniu antyseptycznym, osuszeniu ich, a następnie wypełnieniu materiałem stomatologicznym. Leczenie endodontyczne wymaga precyzji. Dlatego w Medin stosujemy maszynowe narzędzia do opracowywania kanałów, nowoczesny system do wypełniania kanałów na ciepło oraz leczenie kanałowe pod mikroskopem Lubin. Dzięki temu możemy ratować zęby, które kiedyś były skazane na usunięcie. Nasze usługi obejmują:

  • badanie stomatologiczne;
  • znieczulenie do leczenia;
  • znieczulenie endodontyczne pod mikroskopem;
  • powtórne leczenie kanałowe;
  • wypełnienie kompozytowe w zębach stałych.

Dlaczego warto zdecydować się na leczenie kanałowe w Medin?

Naszym celem jest nie tylko leczenie, ale także zapobieganie powstawaniu nowych problemów zdrowotnych jamy ustnej. Dlatego decyzja o podjęciu leczenia endodontycznego stanowi kluczowy krok w zachowaniu zdrowia i funkcjonalności naturalnego zęba. Skuteczność tej metody, wspierana przez stosowane przez nas zaawansowane techniki diagnostyczne i terapeutyczne, gwarantuje pacjentom długotrwałe rozwiązanie problemów z zębami. Stomatologia zachowawcza z endodoncją, którą oferuje nasz dentysta Lubin to inwestycja w zdrowe zęby.